آغاز بازدیدهای علمی فرهنگی ویژه اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در قالب طرح ملی "ایران، مرز پرگهر"

۱۴ اسفند ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۳۱۱۹ اخبار و برنامه های مرکز گردشگری
بازدید اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در قالب سلسله اردوهای "ایران، مرز پرگهر " با عنوان "نشاط و امید" کلید خورد.
آغاز بازدیدهای علمی فرهنگی ویژه اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در قالب طرح ملی "ایران، مرز پرگهر"

به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(ISTTA)، نخستین دوره بازدیدهای علمی فرهنگی نشاط و امید در قالب سلسله اردوهای "ایران، مرز پرگهر"  با مشارکت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران برگزار می گردد.
رحیم یعقوب زاده رئیس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران در این باره گفت: نخستین دوره بازدیدهای علمی-فرهنگی ویژه اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با عنوان "نشاط و امید" با محوریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در قالب سلسله اردوهای طرح ملی "ایران، مرز پرگهر" توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با مشارکت مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران و به همت معاونت های فرهنگی جهاددانشگاهی سراسر کشور برگزار می گردد.
وی گفت: این طرح با هدف آشنایی اعضای این سازمان با مراکز علمی-صنعتی، پروژه های ملی و فناورانه و همچنین مواریث تاریخی تمدنی و جاذبه های گردشگری کشور طراحی شده است که در سه فاز از اسفند 1396 لغایت اردیبهشت 1397 برگزار می گردد.
و همچنین از جمله مهم ترین اهداف این بازدیدها را تقویت روحیه خودباوری و ایجاد نشاط  بین نوجوانان و جوانان عضو و داوطلبین سازمان جوانان جمعیت هلال احمر عنوان کرد.

•    طرح ملی "ایران، مرز پرگهر" به منظور آشنایی دانشجویان با مواریث فرهنگی و تمدنی، پروژه های ملی و توانمندی‌های صنعتی، اقتصادی، علمی- آموزشی و زیربنایی کشور انجام می شود. دبیرخانه طرح در مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران مستقر است و واحدهای منتخب جهاددانشگاهی اردوها را اجرا می کنند. این طرح از سال 1384 تا پایان سال 1396 در 13 دوره یک ساله در سراسر کشور برگزار شده که طی 2580 اردو 91523  نفر از دانشجویان و نخبگان دانشگاهی از مراکز علمی، فناوری و فرهنگی کشور بازدید کرده اند.


نظر شما :