حضور مستعدین برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان در تور عشایری و طبیعتگردی در قالب طرح ملی "بوم گشت"

۰۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۳۱۰۹ اخبار و برنامه های مرکز گردشگری
حضور مستعدین برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان در تور عشایری و طبیعتگردی در قالب طرح ملی "بوم گشت"

به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(ISTTA)، مستعدین برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان در تور دو روزه عشایری و طبیعت‌گردی در قالب سومین دوره طرح ملی "بوم گشت" شرکت کردند و از منطقه ییلاقی لاسم و سیاریس در ارتفاعات پلور دیدن کردند.
در این تور شرکت کنندگان طی هم نشینی با عشایر و استفاده از فضای داخل سیاه چادر (گوت)با  نوع زندگی عشایر ، لبنیات و دیگر فرآورده‌های دامی،آشنا شدند و اسب سواری و تیراندازی نیز از دیگر تفریحاتی بود که در این تور انجام شد.
آبشار آبمراد، غار انگمار و یخچال طبیعی و چشمه ییلاق و همچنین موزه هنرهای تجسمی دکتر نادعلیان اماکنی بودند که مورد بازدید شرکت کنندگان قرار گرفت.

ییلاق لاسم و سیاریس:
روستای زیبای لاسم در فاصله 70 کیلومتری از شرق تهران و در مجاورت پلور میباشد که دارای ارتفاعات بسیار زیبایی بوده و سالیانه کوهنوردان بسیاری از مسیرهای مختلف آن صعود نموده و از زیبایی طبیعت آن منطقه لذت میبرند.
ییلاق کوچ‌روهای سنگسری سیاریس است. این ییلاق در مسیر جاده لاسم به فیروزکوه قرار دارد. سنگسری‌ها شاخص‌ترین کوچندگان دامنه‌های البرز هستند. استان‌های سمنان، تهران و مازندران در دوره ییلاقی و استان‌های سمنان، خراسان، تهران و قزوین در دوره‌ی قشلاقی قلمروی این عشایر را تشکیل می‌دهند.


نظر شما :