اعلام فراخوان سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه‌های گردشگری ایران

۲۱ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳ کد : ۲۶۸۳۸ اخبار و برنامه های مرکز گردشگری
سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه‌های گردشگری ایران در سه بخش عکس، فیلم و محتوای دیجیتالی برگزار می‌شود.
اعلام فراخوان سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه‌های گردشگری ایران

جاذبه‌های گردشگری ایران را برگزار می‌کند. تمرکز این جشنواره در سه بخش عکس، فیلم و محتوای دیجیتال(اینفوگرافی و موشن‌گرافی) با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران از سوی دانشجویان، ترویج فرهنگ سفر و معرفی و تقدیر از دانشجویان خلاق و مستعد در زمینه‌های یادشده است که به شکلی خلاقانه، منتقدانه، هنرمندان و مسئله‌محور موضوعات مربوط به گردشگری و میراث فرهنگی را در معرفی نمایش قرار می‌دهند است.
دبیر طرح هدف از برگزاری جشنواره را فراهم‌کردن زمینه برای انعکاس جاذبه‌های گردشگری ایران از دریچۀ دوربین دانشجویان، کمک به تولید و نشر محتوای بصری فاخر و درعینِ‌حال جذاب و داده‌های متقن با موضوع جاذبه‌های گردشگری، زمینه‌سازی برای معرفی مقاصد کمترشناخته‌شدة گردشگری در راستای توزیع مناسب سفر در کشور و زمینه‌سازی برای توجه به موضوعات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در راستای توسعه اقتصادی و اشتغال دانست.
یعقوب زاده افزود: آثار ارسال شده از سوی هیئت داوران که متشکل از اساتید، هنرمندان و کارشناسان حوزه عکس، فیلم، محتوای دیجیتال و گردشگری هستند داوری خواهد شد و نهایتا در مراسم اختتامیه‌ای که در خرداد  1400 برگزار خواهد شد به برگزیدگان جشنواره جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
جوایز این دوره از جشنواره در هر بخش مجزا ‌می‌باشد که به نفر اول هر بخش مبلغ 7 میلیون تومان، نفر دوم هر بخش 4 میلیون تومان، نفر سوم جشنواره 2 میلیون تومان و نفرات چهارم تا هفتم نیز مبلغ پانصدهزار تومان و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد این جشنواره با حمایت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، شرکت تجهیزات و لوازم عکاسی دیدنگار، شرکت مهندسی آترینا و شرکت رفاه آفرین فردا برگزار می‌شود.
رئیس مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران مهلت ارسال آثار را 25 فرودین 1400 اعلام کرد و گفت: علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در جشنواره و ارسال آثار به لینک ثبت‌نام  www.istta.ir مراجعه نمایند.


نظر شما :