فعال شدن اپلیکیشن مجازی موزه ملی

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۵ کد : ۱۷۴۶۸ اخبار گردشگری
مدیرکل موزه ملی ایران از راه‌اندازی و آغاز فعالیت یک اپلیکیشن با هدف بازدید مجازی از نمایشگاه‌های موقت این موزه خبر داد.
فعال شدن اپلیکیشن مجازی موزه ملی


به گزارش مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(ISTTA) به نقل از ایسنا، جبرئیل نوکنده با بیان اینکه پیشگیری از شیوع بیماری کووید-۱۹ (ویروس کرونا) و ضرورت حضور مردم در خانه باعث دور شدن آنها از فضای نمایشگاه‌های موقت موزه‌ها شد، ادامه داد: در این شرایط با آغاز فعالیت پویش «# موزه‌ها_ را_در _ خانه _ببینید»، موزه ملی ایران موفق شد با تولید تور مجازی، مجموعه نمایشگاه‌های موقت خود را در خانه به مردم نمایش دهد.

 وی از طراحی و ارائه‌ اپلیکیشن آراوین با حمایت فنی و مالی بخش‌خصوصی، در راستای فراهم شدن بستر مناسب دسترسی مجازی برای بازدید از این نمایشگاه‌ها خبر داد و افزود: استفاده از امکانات و ابزارهای فضای مجازی، موزه‌ها را قادر می‌کند تا ارتباط خود را با مخاطبان حفظ کرده و با توجه بیشتر به نظرات و درخواست‌های آنها، در آینده بتوانند برنامه‌ریزی بهتری برای معرفی آثار انجام دهند. وی تاکید کرد: موزه‌ها مهم‌ترین نهادهای فرهنگی هر جامعه هستند که می‌توانند در مواقع بحران با نمایش رفتارهای مناسب و اقدامات مسوولانه کارکردهای دیگر خود را به‌عنوان ارکان فرهنگی جامه عمل بپوشاند. نوکنده همچنین در توضیح عملکرد این اپلیکیشن با نشانی ذیل گفت: این اپلیکیشن برای علاقه‌مندان قابل دسترس بوده و در دو بخش مجزا برای بازدیدهای حضوری و غیرحضوری طراحی شده و همچنین قسمتی مجزا نیز برای کودکان و نوجوانان با قابلیت‌هایی مانند سرگرمی و نقاشی در نظر گرفته شده است. وی با بیان اینکه کاربران از طریق این اپلیکیشن می‌توانند از نمایشگاه‌های موقت موزه ملی ایران در قالب‌های مختلف مانند عکس، فیلم همراه با حضور کارشناسان، متن، تصاویر ۳۶۰ درجه، مدل‌های سه‌بعدی با فناوری واقعیت مجازی و افزوده بازدید کنند، ادامه داد: همچنین مخاطبان پس از دریافت اطلاعات می‌توانند در چالش‌ها و مسابقات مختلف شرکت کرده و براساس آموخته‌های خود امتیاز کسب کنند.
نشانی: http://jahanaco.com/spage/arawinapp


نظر شما :